Wzrost zakażeń koronawirusem

Na czwartkowej konferencji Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki poinformował o obostrzeniach w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Nowe przepisy pozwalają na otwarcie Parku Wodnego Ostrołęka, ale pod pewnymi warunkami.

Początkowo Premier zapowiedział zamknięcie wszystkich pływalni w Polsce od soboty 17 października. Jednak w świetle Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 r. (zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii) zakaz prowadzenia działalności NIE DOTYCZY basenów, siłowni, klubów i centrów fitness w strefie żółtej, które:

-ziałają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
-są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
-są przeznaczone dla studentów i uczniów ? w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.
Na swojej stronie Ministerstwo Sportu wyjaśnia, że zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej. Zgodnie z rozporządzeniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness ? mogą się odbywać. Obowiązuje natomiast zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. ? podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).

Wobec powyższego od dnia 20 października basen Parku Wodnego Ostrołęka, Witosa 3 Ostrołęka, będzie otwarty w godzinach 8.00 ? 22.00 dla grup zorganizowanych uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych. Stowarzyszenia sportowe i grupy przedszkolne, szkolne, uczelnie mogą realizować swoje rezerwacje na miejskich pływalniach zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Wyłączone z użycia pozostają urządzenia do relaksu: sauny, jacuzzi, atrakcje wodne. Obowiązuje zakaz udziału publiczności w wydarzeniach sportowych. Trybuny będą niedostępne dla oczekujących na powrót zawodników z zajęć sportowych i zawodów.

WAŻNE: Bilety indywidualne nie będą sprzedawane. Nie ma możliwości korzystania z basenu indywidualnie w celach rekreacyjnych. Zachęcamy do rezerwacji torów basenowych na organizację zajęć pływackich.

Zgodnie z w/w wytycznymi informujemy, że strefa gastronomiczna restauracji Nemo pozostaje otwarta w godzinach 13.00- 21.00. Realizujemy zamówienia na miejscu i na wynos zgodnie z wytycznymi Sanepidu w oparciu o w/w rozporządzenie Rady Ministrów z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Strefa kręgielni w Parku Wodnym Ostrołęka pozostaje otwarta TYLKO dla grup zorganizowanych uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych. Stowarzyszenia sportowe i grupy przedszkolne, szkolne, uczelnie mogą realizować swoje rezerwacje na miejskich pływalniach zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Obowiązuje zakaz udziału publiczności w wydarzeniach sportowych.

WAŻNE: Bilety i rezerwacje indywidualne nie będą sprzedawane. Nie ma możliwości korzystania z kręgielni indywidualnie w celach rekreacyjnych. Zachęcamy do rezerwacji torów do kręgli na organizację zajęć gry w kręgle. Nie będzie prowadzana na terenie kręgielni sprzedaż wyrobów gastronomicznych.

Stoliki i miejsca siedzące w kręgielni będą niedostępne dla oczekujących na powrót zawodników z zajęć sportowych i zawodów.

O wszystkich zmianach w funkcjonowaniu obiektów administrowanych przez Park Wodny Ostrołęka będziemy informować na bieżąco na stronie http://www.basen.ostroleka.pl/park-wodny.html oraz https://www.facebook.com/BasenOstroleka/

Bądź bezpieczny ? stosuj zasadę DDMA

Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana.

D jak dystans – utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób;

D jak dezynfekcja – częste mycie rąk wodą z mydłem i ich dezynfekcja;

M jak maseczka – zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej;

A jak aplikacja STOP COVID ? ProteGO Safe.

Źródło:https://www.gov.pl/web/sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *