Ta oferta w szczególności kierowana jest dla kobiet i osób, które ponad wszystko cenią relaks i zdrowie. W skład oferty Wellness & Spa wchodzą:

SAUNA SUCHA

Sauna fińska to znany od lat sposób na takie przewlekłe choroby jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, obturacyjne choroby płuc: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Wizyta na saunie fińskiej jest wskazana dla poprawy wydolności (podnosi wydolność w sportach wytrzymałościowych) i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności. Sauna sprawdza się również przy takich schorzeniach jak anoreksja, bóle reumatyczne.

SAUNA PAROWA

Tradycja kąpieli parowej wywodzi się ze starożytności. W kulturze Greków i Rzymian zajmowała ważne miejsce w obrzędach higieny osobistej. Niskie temperatury kąpieli w łaźni parowej w zakresie 43 °C – 46° C, do tego relatywnie wysoka wilgotność powietrza 100 %, stwarzają najdogodniejsze warunki do idealnego odprężenia i odpoczynku. Działanie łaźni parowej jest częścią szeroko pojętej hydroterapii. O ile tradycyjna sauna fińska poprzez wysoką temperaturę powoduje pocenie się i tą drogą wydalanie ze skory procesów przemiany materii, o tyle para wodna, często wzbogacona naparami z ziół i olejkami eterycznymi, wnika w skórę i wypłukuje z niej szkodliwe produkty. Głębokie nawilżanie i odżywianie skóry – naszego największego organu czyszczącego i odżywiającego, działa kosmetycznie i leczniczo.

HYDROMASAŻ

Lecznicza siła wody znana jest już od wieków. Hydromasaż to doskonały sposób na utrzymanie higieny, korzystnie wpływa na kondycję nie tylko fizyczną, ale i psychiczną. Hydromasaż pomaga likwidować bóle artretyczne i bóle głowy. Ciepła woda sprawia, że włókna kolagenowe stają się bardziej rozciągliwe, a mięśnie rozluźnione. Hydromasaż stymuluje wyzwalanie endorfin, naturalnego środka przeciwbólowego. Zwiększony przepływ krwi przenosi tlen i substancje odżywcze do bolących mięśni i usuwa toksyny z organizmu. Hydromasaż rozluźnia mięśnie i kończyny przynosząc pożądany efekt i ulgę. Hydromasaż pomaga również zrelaksować się i walczyć ze skutkami stresu. Ciepło, lepsze krążenie, spadek napięcia i szybsze usuwanie zakwasów ułatwiają spokojny sen. Po krótkim seansie każdy poczuje się zrelaksowany.

SZKOCKIE BICZE

Bicze szkockie to zabieg hydroterapeutyczny. Bicze szkockie polegają na polewaniu ciała skupionym bądź wachlarzowatym strumieniem wody, stosując na zmianę różnego rodzaju natryski. Z reguły zabeig polega na zróżnicowaniu temperatury wody np. przez 1 – 2 min stosuje się wodę o temperaturze 40°C potem przez 20 – 30 sek wodę o temperaturze 20°C lub niższej. Zabiegi w takim układzie powtarza się dwa razy. Bicze szkockie oprócz działania termicznego mają silne działanie mechaniczne, stanowią one odrębną formę masażu wodnego. Bicze szkockie mogą być wykonywane na całym ciele lub częściowo. Bicze wodne całkowite wpływają stabilizująco na autonomiczny układ nerwowy, pobudzają krążenie i oddychanie oraz przemianę materii. Bicze częściowe stosowane są w chorobach stawów i mięśni.

MASAŻE

Zabiegi masażu wpływają nie tylko pielęgnacyjne, ale przede wszystkim leczniczo na skórę. Podczas zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka (działanie jak przy zastosowaniu dobrego peelingu). Poprawia się czynność wydalnicza gruczołów łojowych i potowych, polepsza się ukrwienie skóry, usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii. Masaż wpływa doskonale na wygląd skóry, zwiększa się jej
napięcie, staje się ona gładsza, bardziej napięta i sprężysta, stymuluje także zakończenia nerwowe w skórze. Masaż działa na krążenie w tkankach. Zwiększony dopływ krwi sprawia, że większa ilość tlenu i składników odżywczych jest dostarczana do tkanek, poprawiając ich stan.